VĒSTURE

No kurienes mēs nākam…

 

1828. gadā Antverpenē, Beļģijā dibinātajam Jūras apdrošināšanas informācijas birojam bija vienkārša misija: sniegt aktuālo informāciju kuģu apdrošināšanas aģentiem par apdrošināšanas prēmijām tirgū, kā arī nodrošināt precīzu informāciju par kuģu un to aprīkojuma stāvokli.

 

1829. gadā uzņēmumam tika nomainīts nosaukums uz Bureau Veritas, Patiesības emblēma bija kļuvusi par oficiālo logo un izveidots reģistrs, kurā uzskaitīti ap 10000 kuģu. 1833. gadā uzņēmuma galvenais birojs no Antverpenes tika pārcelts uz Parīzi, kur pirms tam 1830. gadā bija atvērta pārstāvniecība.

 

Uzņēmums kļuva aizvien spēcīgāks, paplašinot savu darbību ar jaunām jomām, piemēram, “materiālu pārbaudes” jomā, veicot dzelzs un tērauda inspekcijas tikko uzplaukušajā dzelzceļa industrijā, kā arī rūpnīcu aprīkojuma inspekcijas.

 

1922. gadā Francijas valdība Bureau Veritas uzticēja oficiāli novērtētcivilo lidmašīnu derīgumu lidojumiem. Autobūves rūpniecība arī netika aizmirsta: Bureau Veritas 1927. gadā uzsāka smago automašīnu, autobusu, vilcienu tehnisko uzraudzību.


Kurp ejam

 

Kas darīts līdz šim? Izveidoti universāli pakalpojumi, kas kalpojuši uzņēmuma veiksmīgai nākotnei. 

 

Bureau Veritas Latvijā

 

Latvijā uzņēmumam Bureau Veritas ir vairāk kā 150 gadu ilga vēsture.  Jau 1858. gadā Rīgā tika atvērta pirmā Bureau Veritas pārstāvniecība, kas darbojās līdz pat 1940. gadam. Atkārtoti Bureau Veritas savu biroju Latvijas galvaspilsētā atvēra jau 1996. gadā pēc valsts neatkarības atjaunošanas.

 

Šobrīd Bureau Veritas Latvia ir tirgus līderis vadības sistēmu sertifikācijas jomā ar vairāk kā 560 sertificētiem uzņēmumiem.

 

Galvenās darbības nozares ir kvalitātes, vides, darba drošības un arodveselības, kā arī pārtikas drošības pārvaldības sistēmu sertifikācija, ar kvalitāti saistītu apmācību rīkošana, CE marķējuma sertifikācija atbilstoši ES prasībām, bīstamo iekārtu inspekcija atbilstoši LR MK noteikumiem, kā arī kuģu klasifikācijas pakalpojumu nodrošināšana. Tāpat tiek veikti funkcionālie auditi un projektu novērtēšanas auditi.

 

 

Plašāku informāciju meklējiet zemāk:

 

Uzņēmuma dibināšana, 1828. gads

Plašākas auditorijas sasniegšana, 1830.-1980. gadi 

Uzņēmējdarbības paplašināšana, 1980.-1990.gadi

Stratēģiskā vīzija un jaunieguvumi, 1990.-2000.gadi

Droša pamata izveide nākotnes izaugsmei, 2000. gads un tālāk

Līderība

Bureau Veritas vēsture Latvijā

 

Uzņēmuma dibināšana, 1828

 

1821. gada ziemā Eiropā plosījās bargas vētras, nogremdējot apmēram 2000 kuģu un 20000 cilvēkus aizraujot nāvē. Apdrošināšanas uzņēmumiem šī situācija bija katastrofāla. Lielākā daļa no tiem bankrotēja, un tie, kuri izdzīvoja, turpmākos gados bija spiesti izcīnīt smagu konkurences cīņu ar jaunpienācējiem tirgū.  Šajā kritiskajā periodā divi apdrošinātāji Aleksands Delaije (Alexandre Delehaye ) un Lui van den Brūks (Louis van den Broek), kā arī apdrošināšanas aģents Ogests Morels (Auguste Morel) nodibināja "Bureau de renseignements pour les assurances maritimes" (Jūras apdrošināšanas informācijas biroju).

 

1828. gada jūnijā Antverpenē (Beļģijā) dibinātā uzņēmuma uzdevumi bija vienkārši: sniegt apdrošinātājiem aktuālu informāciju par dažādām prēmijām, kas figurēja dažādos tirgos, un piedāvāt visu nepieciešamo informāciju, lai veiktu kuģu un tā aprīkojuma novērtējumu. 

 

Pildot šos uzdevumus, uzņēmums spēja izvairīties no konkurences cīņas, izgudrojot pavisam jaunu metodoloģiju.

 

Līdzīgi, kā tiek apzīmēts kuģa navigācijas veids, uz katru kuģi tika attiecināti speciāli riska kodi (3/3,2/3,1/3). Šo skaitli piešķīra, ņemot vērā kuģa strukturālo uzbūvi, materiālu kvalitāti, karkasa izturību, vecumu, iepriekšējās avārijas, korpusa un aprīkojuma tehniskās apkopes un remonta stāvokli.  

 

1829. gadā uzņēmums tika pārdēvēts par Bureau Veritas, tika pārveidots pirmais reģistrs – kas ietvēra 10000 kuģus, un Patiesības emblēma kļuva par uzņēmuma zīmolu.

 
Patiesība un apliecinājums 

 

Bureau Veritassākotnējo logo 1829. gadā izveidoja Ahils Deveria (Achille Deveria) un izgravēja Žaks Žans Barrē (Jacques-Jean Barre). Tajā bija atveidota sievietes – Patiesības figūra, kas iznirst no akas. Dibinātāji izskaidroja savu pozīciju vēstulē, kas tika izplatīta ar katru reģistra eksemplāru. Mērķis bija skaidri formulēts: “noskaidrot patiesību un pavēstīt to bez bailēm vai nepamatotas labvēlības”.

 

Top

Plašākas auditorijas sasniegšana (1830.-1980. gadi)

 

1830. gadā tika izveidota pārstāvniecība Parīzē, taču rosība bija tik liela, ka galvenais birojs pārvācās uz Francijas galvaspilsētu pavisam.

 

Ar jaunu vadību atjauninātais uzņēmums kļuva aizvien spēcīgāks, kas atspoguļojas šajā pirmajā preses atsauksmē:

 

“Nevienu līdzīgu dokumentu Francijā vai ārpus tās nevar salīdzināt ar šo rokasgrāmatu (Bureau Veritas reģistrs) nevienā nozarē, kas ļoti noderīga apdrošinātājiem un kuģniecības nozarei visumā. Mēs nevaram saprast, kāpēc šī organizācija nebauda atbalstu un privilēģijas no valdības puses, jo līdzās profesionālajam derīgumam, dokumentam pievērsta plaša sabiedrības interese”.

Apdrošinātāju žurnāls “Revue des Assurances”, 1830

 

Bureau Veritasesamība ir pamanīta arī citur. Uzņēmums ticis pieminēts pat trīs Žila Verna romānos:

- „20 000 ljē pa jūras dzelmi” (1869),

- „Noslēpumu sala” (1874)

- “Izdzīvotāji no Chancellors”(1875) 

 

Bureau Veritas vārds ir atrodams gan Larousse franču vārdnīcā, gan Vebstera vārdnīcas pilnajā izdevumā (1913).

 

Paplašināšanās visā pasaulē


Nav šaubu, ka Bureau Veritas kļuva par dzīvotspējīgu uzņēmumu. Un pierādījums tam bija aizvien pieaugošā paplašināšanās visā pasaulē – sākumā Eiropā, pēc tam Amerikā un, visbeidzot - visās svarīgākajās citu kontinentu ostās.  

 

Sākoties industriālās revolūcijas ekspansijai, Bureau Veritas paplašināja tās pakalpojumu loku.  Dzelzs un tērauda ieviešana kuģubūvē radīja būtisku nepieciešamību veikt materiālu inspekcijas uz vietas kuģubūves uzņēmumos. 1910. gadā tika izveidots jauns pakalpojums ar nosaukumu “Materiālu kontrole”. Tā nolūks bija pārbaudīt visus materiālus, kas tiek izmantoti ļoti daudzās nozarēs  – sākot no rūpnieciskā aprīkojuma, dīzeļmotoros, lokomotīvēs un arī pašās rūpnīcās.

 

1922. gadā Francijas valdība uzticēja Bureau Veritas veikt oficiālas pārbaudes un izdot sertifikātus, kas apliecina civilās aviācijas lidmašīnu lidotspēju. (Par vērtīgu tika atzīta Bureau Veritas kuģniecībā uzkrātā pieredze). Jaunais aeronautikas nodaļas pakalpojums tika veidots uz procedūru pamata, kas bija balstītas uz periodiskām gaisa kuģu apskatēm, atsaucoties uz specifiskiem noteikumiem. 

 

Līdzīgā veidā, pēc apdrošināšanas uzņēmumu pieprasījuma Francijā notika periodiskas autobusu, starptautisko autobusu un smago mašīnu tehniskās uzraudzības, kā rezultātā 1927. gadā izveidojās Auto nozares pakalpojumu nodaļa.

 

Daudzo nelaimes gadījumu dēļ būvniecības buma laikā pēc I Pasaules kara, apdrošinātāji izlēma nesegt riskus, kamēr nav veikta iepriekšējā pārbaude uz vietas būvlaukumos. Bureau Veritas reaģēja uz tirgus pieprasījumu un 1929. gadā  izveidoja “Būvniecības un civilās celtniecības kontroles dienestu”.

 

Līdz 1932. gadam Bureau Veritas nodibināja savas laboratorijas Levalua-Perrē rajonā (Levallois-Perret) Parīzes pievārtē, kur veica ķīmiskās un metalurģiskās analīzes, kā arī būvniecības materiālu testēšanu.

 

 

Top

Darbības paplašināšana, 1980.-1990. gads

 

Laika posmā no 1980. līdz 1990. gadam Bureau Veritas izveidoja lielu skaitu jaunu pārstāvniecību, atsaucoties uz specifisku pieprasījumu.

 

Bivac -  1984. gadā Nigērijas valdība griezās pie Bureau Veritas ar lūgumu veikt importa kravu inspekciju pirms pārvadājuma. Šis zīmols kļuva par uzņēmuma jauno darbības veidu, kas ātri tika apgūts un veikts arī citās valstīs. Drīz vien tika izveidots starptautisks tīkls darbam ar valdībām visā pasaulē.

 

BVQI – šobrīd Bureau Veritas Certification - 1988. gadā nepieciešamība pēc kvalitātes nodrošināšanas un ISO sertifikācijas kļuva par svarīgākajiem jautājumiem daudzos uzņēmumos. Bureau Veritas bija labā situācijā, lai reaģētu uz pieaugošo vajadzību pēc neatkarīgas trešās puses sistēmu sertifikācijas.

 

Veritas Auto – 1990. gadā tika izveidots liels meitas uzņēmums, lai veiktu transportlīdzekļu regulāras inspekcijas. Pēc dažiem gadiem šis darbības veids tika atzīts par neperspektīvu un izbeigts.  

Top

 

  

 Stratēģiskā vīzija un jaunieguvumi, 1990.-2000.gadi

  

1995. gadā divu jaunu akcionāru - CGIP un Poincaré Investissement, ienākšana uzņēmumā deva jaunu impulsu Bureau Veritas darbībā. Tajā pat laikā, globālajā ekonomikā bija straujas izaugsmes laiks. Āzijas ekonomiskais bums, Krievijas un Austrumeiropas ekonomikas nostiprināšanās pārveidoja globālo tirgu. Turklāt, Eiropā un Ziemeļamerikā reizē ar aizvien vairāk pieaugošo interesi par kvalitātes, darba drošības un arodveselības, vides jautājumiem, radās jauna, šiem jautājumiem atbilstoša, likumdošana. Ātrās attīstības valstis sāka izlīdzināt savas likumdošanas normas ar ASV un Eiropā esošajām. Standarti tika piemēroti visā piegādes ķēdē, jo valstis ar attīstītu ekonomiku pieprasīja atbilstību tām pašām normām arī  no saviem piegādātājiem citos pasaules reģionos.

 

Šajos apstākļos Bureau Veritas noteica prioritāšu kopumu, kas bija balstītas uz iekšējo izaugsmi un uzņēmuma pozīcijas nostiprināšanu daudz attīstītākas ekonomikas gadījumā.

 

Svarīgākie jaunieguvumi

 

1996. bija svarīgs gads ar nozīmīgu apvienošanos Francijā: Bureau Veritas iegādājās 100% uzņēmuma CEP kapitāldaļu un kļuva par celtniecības jomas atbilstības novērtēšanas tirgus līderi Francijā.

 

Drīz pēc tam divu pazīstamu ASV uzņēmumu ar testēšanas laboratorijām Āzijā - ACTS (Acts Testing Labs) 1998. gadā un MTL (Merchandise Testing Laboratories) 2001. gadā,  iegāde pievienoja divus jaunus virzienus uzņēmuma pakalpojumu portfelī – tika nostiprinātas pozīcijas patērētāju produktu testēšanas tirgū. Šobrīd Bureau Veritas “Patērētāju produktu pakalpojumu nodaļa” ir viens no pasaules vadošajiem kvalitātes nodrošināšanas pakalpojumu sniedzējiem patērētāju produktu ražotāju un izplatītāju tirgū.

Top

 

 

Pamata izveide nākotnes izaugsmei, 2000. gads un tālāk

 

Šajos dažos gados Bureau Veritas ir pilnveidota tās organizācija, lai reaģētu uz tirgus prasībām un turpinātu esošo izaugsmi. Šobrīd uzņēmumu grupa darbojas šādos starptautiskos biznesa virzienos: 

- Kuģniecība;

- Rūpniecība;

- Inspekcijas un procesu verifikācija;

- Darba drošība un arodveselība;

- Būvniecība;

- Sertifikācija;

- Pakalpojumi patēriņa produktu jomā;

- Pakalpojumi valdībām un starptautiskā tirdzniecība.

 

Šajos 8 starptautiskajos biznesa virzienos pasaulē sasniegta liela Bureau Veritas konkurētspēja, jo:

- visi šie biznesa virzieni pozicionēti tirgos ar augstu potenciālu un ievērojamiem izaugsmes tempiem,

- ir pasaules tirgus līdera pozīcijas katrā no šiem biznesa virzieniem,

- ir spēja darboties efektīvi un izmantot plašo starptautisko pārstāvniecību tīklu,

- ievērojamā tehniskā kompetence atzīta atbilstošās iestādēs un akreditācijas institūcijās.

- turpinās tendence attīstīties, iegādājoties citus uzņēmumus.

 

Citu uzņēmumu iegādes tempi stipri pieauguši pēdējos 5 gados, kas ļāvis izveidot drošu Bureau Veritas izaugsmes pamatu, tajā skaitā šajās trīs valstīs:

 

Amerikas Savienotās valstis:

Pēc US Laboratories integrācijas 2003. gadā uzņēmuma grupa turpmāk nostiprināja savu klātbūtni ASV, 2004. gada sākumā iegādājoties  uzņēmumus Berryman & Henigar  un Graham Marcus, kuru pakalpojumu klāsts ietvēra atbilstības noteikšanu likumdošanai programmu un būvniecības projektu vadību, aktīvu pārvaldību un vides pakalpojumus. 2005. gada sākumā  Bureau Veritas iegādājās  Linhart Petersen Powers Associates (LP2A), kas specializējas pakalpojumu sniegšanā ASV municipalitātēm, it īpaši būvniecības normu ievērošanas jomā. Vēlāk OneBeacon apdrošināšanas grupas inspekcijas nodaļas – OneCIS, iegāde deva Bureau Veritas iespēju veikt šajā valstī inspekcijas un novērtējumu spiediena iekārtām atbilstoši ASME standartiem. Savukārt, uzņēmumu Clayton un NATLSCO iegāde 2005. gadā palielināja Bureau Veritas iespējas darba drošības un arodveselības jomā.

 

Apvienotā karaliste:

Lielbritānija, kur investīcijas infrastruktūrā un būvniecībā ir devušas labu atdevi pēdējos gados, Bureau Veritas 2002. gadā iegādājās Week grupu. Tas atnesa ievērojamas iespējas vides un ģeotehnisko konsultāciju jomā visā valstī, kā arī pavēra iespēju, izmantot būvniecības materiālu testēšanas laboratorijas un analītiskās ķīmijas pētījumus. Nākamais ievērojamais pagrieziena punkts bija darba drošības un arodveselības pakalpojumu Lielbritānijas tirgus līdera – Casella, iegāde 2005. gadā.

 

Austrālija:

2006. gadā Bureau Veritas iegādājās trīs uzņēmumus Austrālijā: Kilpatrick, Intico un IRC, lai izveidotu plašu darba drošības un arodveselības pakalpojumu platformu visā valstī. Uzņēmums Intico tika iegādāts lai nostiprinātu inspekcijas pakalpojumu pozīciju kalnrūpniecības jomā.  

Top

 

 Līderība

 

Pateicoties izaugsmei un vairāk kā 50 uzņēmumu iegādei pēdējo desmit gadu laikā, Bureau Veritas kļuvis par līderi savas nozares tirgū pasaulē un ieguvis plašu, nenovērtējamu pieredzi darba drošības un arodveselības pārvaldības jomā.

 

Tagad vēlamies šajā pieredzē dalīties ar Jums.

 

Top

 Bureau Veritas vēsture Latvijā

 

Latvijā uzņēmumam Bureau Veritas ir vairāk kā 150 gadu ilga vēsture. Tā kā uzņēmuma sākotnējā nodarbošanās bija kuģu tehniskā stāvokļa novērtēšana, radās nepieciešamība atvērt filiāles valstīs, uz kurām devās kuģi. Jau 1858. gadā Rīgā tika atvērta pirmā Bureau Veritas pārstāvniecība, kas veiksmīgi darbojās līdz pat 1940. gadam, kad Latvija zaudēja savu neatkarību.

 

Atkārtoti Bureau Veritas savu biroju Latvijas galvaspilsētā atvēra jau 1996. gadā pēc valsts neatkarības atjaunošanas, un tās pirmā darbības joma atkal bija kuģu inspekcija. Pašos pirmsākumos atjaunotajā pārstāvniecībā strādāja tikai viens cilvēks. Pirmais Latvijas biroja kravu inspekcijas ziņojums tika iesniegts 1997. gada 21. novembrī, kad birojā strādāja jau 3 darbinieki. 2009.gada maijā Bureau Veritas Latvia darbinieku skaits ir pieaudzis līdz 37 plaša profila speciālistiem.

 

1998. gadā Bureau Veritas Latvijā sāka nodarboties ar kaut ko jaunu – vadības sistēmu sertifikāciju atbilstoši starptautiski atzītiem standartiem ar zīmolu BVQI (kopš 2006. gada - Bureau Veritas Certification). Jau 2000. gadā uzņēmumu klientu lokā bija ap 65 sertificētu organizāciju Latvijā.

 

2007. gada 21. augustā Bureau Veritas Latvija, lai paplašinātu savu pakalpojumu loku, iegādājās darba drošības un bīstamo iekārtu atbilstības novērtēšanas uzņēmumu SIA JADZIS.

 

Šobrīd Bureau Veritas Latvia ir tirgus līderis vadības sistēmu sertifikācijas jomā ar vairāk kā 560 sertificētiem uzņēmumiem.

 

Galvenās darbības nozares ir kvalitātes, vides, darba drošības un arodveselības, kā arī pārtikas drošības pārvaldības sistēmu sertifikācija, ar kvalitāti saistītu apmācību rīkošana, CE marķējuma sertifikācija atbilstoši ES prasībām, bīstamo iekārtu inspekcija atbilstoši LR MK noteikumiem, kā arī kuģu klasifikācijas un kravu inspekcijas pakalpojumu nodrošināšana. Tāpat tiek veikti funkcionālie auditi un projektu novērtēšanas auditi.

 

 

Top

 

Sazinieties ar mums

Bureau Veritas Latvia

Tālrunis: + 371 67323246

Nosūtiet e-pastu
 • ALŽĪRIJA
 • ANGOLA
 • ARGENTĪNA
 • Armenia
 • AUSTRĀLIJA
 • AUSTRIJA
 • AZERBAIDŽĀNA
 • BAHAMAS
 • BAHREINA
 • BANGLADEŠA
 • BARBADOSA
 • BALTKRIEVIJA
 • BEĻĢIJA
 • BENINA
 • BERMUDAS
 • BOLĪVIJA
 • BOSNIA AND HERZEGOVINA
 • BOTSVANA
 • BRAZĪLIJA
 • BRUNEJA
 • BULGĀRIJA
 • BURKINAFASO
 • BURUNDI
 • KAMBODŽA
 • KAMERŪNA
 • KANĀDA
 • ZAĻĀ RAGA SALAS
 • CENTRĀLĀFRIKAS REPUBLIKA
 • ČADA
 • ČĪLE
 • ĶĪNA
 • KOLUMBIJA
 • KONGO
 • KONGO DEMOKRĀTISKĀ REPUBLIKA
 • KOSTARIKA
 • KOTDIVUĀRAS REPUBLIKA
 • HORVĀTIJA
 • KUBA
 • KIRASAO
 • ČEHIJAS REPUBLIKA
 • DĀNIJA
 • DŽIBUTIJA
 • DOMINIKĀNAS REPUBLIKA
 • EKVADORA
 • ĒĢIPTE
 • SALVADORA
 • EKVATORIĀLĀ GVINEJA
 • ERITREJA
 • IGAUNIJA
 • ETIOPIJA
 • FIDŽI
 • SOMIJA
 • FRANCIJA
 • FRANCIJAS ANTIĻU SALAS
 • GABONA
 • GRUZIJA
 • VĀCIJA
 • GANA
 • GIBRALTĀRS
 • GRIEĶIJA
 • GRENLANDE
 • GVATEMALA
 • GVINEJA
 • GVINEJA-BISAVA
 • HONDURASA
 • UNGĀRIJA
 • ISLANDE
 • INDIJA
 • INDONĒZIJA
 • IRĀKA
 • IZRAĒLA
 • ITĀLIJA
 • JAPĀNA
 • JORDĀNIJA
 • KAZAHSTĀNA
 • KENIJA
 • DIENVIDKOREJA
 • KUVEITA
 • LATVIJA
 • LIBĀNA
 • LIBĒRIJA
 • LĪBIJA
 • LIETUVA
 • LUKSEMBURGA
 • MADAGASKARA
 • MALĀVIJA
 • MALAIZIJA
 • MALI
 • MALTA
 • MAURITĀNIJA
 • MEKSIKA
 • MONTENEGRO
 • MAROKA
 • MOZAMBIKA
 • Myanmar
 • NAMĪBIJA
 • NĪDERLANDE
 • NĪDERLANDES ANTIĻAS
 • JAUNZĒLANDE
 • NIKARAGVA
 • NIGĒRA
 • NIGĒRIJA
 • NORVĒĢIJA
 • OMĀNA
 • PAKISTĀNA
 • PANAMA
 • PARAGVAJA
 • PERU
 • FILIPĪNAS
 • POLIJA
 • PORTUGĀLE
 • PUERTORIKO
 • KATARA
 • RUMĀNIJA
 • KRIEVIJA
 • RUANDA
 • SENPLĒRA UN MIKELONA
 • SAUDA ARĀBIJA
 • SENEGĀLA
 • SERBIJA
 • SEIŠELU SALAS
 • SJERRALEONE
 • SINGAPŪRA
 • SLOVĀKIJA
 • SLOVĒNIJA
 • SOMĀLIJA
 • DIENVIDĀFRIKAS REPUBLIKA
 • SPĀNIJA
 • ŠRILANKA
 • SURINAMA
 • ZVIEDRIJA
 • ŠVEICE
 • SĪRIJA
 • TANZĀNIJAS SAVIENOTĀ REPUBLIKA
 • TAIZEME
 • TOGO
 • TRINIDĀDA UN TOBAGO
 • TUNISIJA
 • TURCIJA
 • TURKMENISTĀNA
 • UGANDA
 • UKRAINA
 • APVIENOTIE ARABU EMIRĀTI
 • APVIENOTĀ KARALISTE
 • AMERIKAS SAVIENOTĀS VALSTIS
 • URUGVAJA
 • UZBEKISTĀNA
 • VENECUĒLA
 • VJETNAMA
 • JEMENA
 • ZAMBIJA
 • ZIMBABVE
 • Cita interneta vietne
 • ĀFRIKA
 • GLOBĀLĀ TĪMEKĻA LAPA
 • TUVIE AUSTRUMI
 • DIENVIDAUSTRUMĀZIJA
Izvēlieties savu nozari, aktīvu un / vai nepieciešamo pakalpojumu
Jūsu nozare

Jūsu aktīvi

Mūsu pakalpojumi