BV INDEX

News

BV PIEVIENOJAS  VÉRITÉ40 INDEKSAM

18. Sep. 2023

Bureau Veritas ir gandarīts paziņot, ka ir saņēmis “A” Oglekļa kopējo novērtējumu, kas iekļauts Vérité40 indeksa 2013. gada izdevumā. Indeksu ir publicējusi Axylia, konsultantu firma, kas specializējusies  atbildīgā finanšu rezultātu sniegšanā. Lai izveidotu šo trešo sarakstu, Axylia izmanto Axylia Oglekļa Kopējo Novērtējumu®, savu patentēto rīku sarakstā iekļauto uzņēmumu analīzei.

Rīks ietver vienkāršu, inovatīvu pieeju, kas pamatojas uz universālu un diferencētu atlases kritēriju: CO2 emisijas, kas pārvērstas eiro un atskaitītas no uzņēmuma EBITDA. Visas CO2 emisijas ir iekļautas, it sevišķi 3. tvērums, kurā ietilpst vidēji 80% uzņēmumu CO2 emisijas (avots: Oglekļa Paziņošanas Projekts). 1.-3. tvērumā ietvertās CO2 emisijas tiek pārvērstas eiro, kas pamatojas uz oglekļa cenu (€127/ton  2022 gadā), kura iegūta no Starpvaldību Klimata Pārmaiņu Paneļa  (IPCC) publikācijām. Axylia Carbon Score® līmeni nosaka oglekļa izmaksu īpatsvars EBITDA, skalā no A līdz F.

Vérité40 indekss ir prasīgs un caurspīdīgs savā metodoloģijā un  sastāv tikai un vienīgi no uzņēmumiem ar pozitīvu  Oglekļa Kopējo Novērtējumu® (A, B vai C).

Bureau Veritas darbojas saskaņā ilgtspējīgas attīstības modeli, kas integrē  ilgtspējību un finanšu rezultātus. Grupa koncentrē klimata pāreju 3 virzienos, tajā skaitā samazinot oglekļa pēdu.  Mērķis sasniegt  CO2 emisijas samazinājumu prasa stingru BV komandu mobilizēšanos un īpašus ieguldījumus, lai veiktu izmaiņas laboratoriju iekārtās un komerciālās darbībās. Pamatojoties uz enerģijas patēriņa analīzi, tika identificēti 5 galvenie virzieni emisiju samazināšanai.
Katram no tiem Grupa ir noteikusi rīcības plānu un sasniegšanas mērķi 2030. gadā. Kopumā ņemot, šie 5 virzieni absolūti samazinās Bureau Veritas CO2 emisijas par 30%, salīdzinājumā ar 2021. gada bāzes līniju.

LASIET PAR BV KLIMATA PĀREJAS PLĀNU, LAI UZZINĀTU VAIRĀK